Hiszpania ma najbardziej przestronne apartamenty w Europie

list Kategoria: Informacje

Według agencji ratingowej Eurostat Hiszpania jest jednym z krajów europejskich o największej liczbie metrów kwadratowych mieszkań na mieszkańca. Według tego wskaźnika kraj znajduje się na trzecim miejscu, za Belgią i liderem rankingu - Irlandią.

Jak zauważono, 55,4% Hiszpanów mieszka w domach i mieszkaniach, w których każdy lokator ma więcej metrów kwadratowych niż potrzebuje. W Irlandii odsetek ten jest wyższy - 72,5%, w Belgii - 65,6%. Grecja, Włochy i Austria uzupełniają listę sporządzoną przez Eurostat. Tutaj 10,7, 15,2 i 29,9% mieszkańców mieszka w mieszkaniach bardziej przestronnych niż to konieczne.  Należy zauważyć, że już w 2010 roku. 62% Hiszpanów miało bardziej przestronne mieszkania. W 2015 roku. liczba ta spadła do 57,9%.  Według analityków Eurostatu stosunkowo przestronne mieszkanie to takie, w którym liczba pokoi jest większa niż ustalone minimum. Wskaźnik ten związany jest z liczbą mieszkańców. Tak więc dla małżeństwa bez dzieci obowiązuje limit 1 pokoju. Każda osoba dorosła może również liczyć na 1 pokój. Dzieciom i młodzieży zgodnie z ustalonym minimum przysługuje 1 pokój dwuosobowy. Nie są jednak brane pod uwagę takie pomieszczenia jak łazienki, tarasy, kuchnie itp.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień


Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło