Polityka medyczna, czyli wysokiej jakości i niedrogie leczenie w Hiszpanii

list Kategoria: Informacje

Polisa medyczna w Hiszpanii

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do stereotypów, że leczenie za granicą jest drogie. Szczególnie w renomowanych i prestiżowych klinikach. A ubezpieczenie medyczne albo nie obejmuje leczenia poważnych chorób, operacji, albo kosztuje dużo pieniędzy. Z czego wnioskujemy, że lepiej nie chorować za granicą, inaczej w każdym razie zbankrutujesz. Ale tak nie jest. Przynajmniej w Hiszpanii...

Polisa medyczna z pełnym ubezpieczeniem w Hiszpanii jest obowiązkowym wymogiem dla cudzoziemców przeprowadzających się do kraju na pobyt stały lub ubiegających się o zezwolenie na pobyt. Okres ważności w momencie otrzymania dokumentów wynosi co najmniej miesiąc. Poza standardową opieką medyczną gwarantuje hospitalizację, leczenie ambulatoryjne, wszelkiego rodzaju diagnostykę, leczenie nowotworów i innych poważnych chorób, a nawet repatriację szczątków do ojczyzny.

Oczywiście, kiedy jesteś zdrowy i pełen energii, rzadko myślisz o takich rzeczach. Ale jeśli chodzi o życie w innym stanie, nawet przez ograniczony czas, zawsze lepiej jest zachować bezpieczeństwo i chronić siebie i swoją rodzinę.

Co to jest?

Ubezpieczenie medyczne to co do zasady spersonalizowany dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia. Polisa wydawana jest przez ubezpieczyciela ubezpieczającemu (ubezpieczonemu) po zawarciu umowy i opłaceniu składki ubezpieczeniowej i jest ważna przez rok.

Polisa ubezpieczeniowa zazwyczaj zawiera:

 • tytuł dokumentu;
 • imię i nazwisko, adres siedziby i dane bankowe ubezpieczyciela;
 • pełne imię lub nazwisko, imię i nazwisko, imię i nazwisko ubezpieczającego oraz jego adres;
 • wskazanie przedmiotu ubezpieczenia;
 • wskazanie ubezpieczonego ryzyka;
 • wysokość składki ubezpieczeniowej (składek), termin i tryb jej opłacania;
 • okres obowiązywania umowy ubezpieczenia, tryb zmiany i rozwiązania umowy ubezpieczenia;
 • inne warunki za zgodą stron, w tym uzupełnienia zasad ubezpieczenia lub wyjątki od nich;
 • podpisy stron.

Gdzie można uzyskać?

Oczywiście dziś taką polisę można kupić w jednej z wielu firm na rynku. Ale jeśli chodzi o opiekę medyczną za granicą, chcesz uzyskać najlepszą kombinację ceny i jakości. Nie chcę przepłacać.

I tu mamy do czynienia z odwiecznym problemem oceny i wyboru. Oczywiście możesz i powinieneś przestudiować rynek pod kątem ofert, cen, cech i recenzji lokalnych towarzystw ubezpieczeniowych. Ale w przypadku zakupu nieruchomości i ubiegania się o zezwolenie na pobyt uprości to zadanie skontaktowania się z firmą, z którą pracujesz: wydadzą zalecenia i opiniują opcje, które rozważasz.

Kiedy pracujemy z klientami, zawsze zależy nam na tym, aby czuli się swobodnie i komfortowo w kraju, dlatego zawsze staramy się pomóc nawet w niektórych codziennych sprawach i jeszcze większej liczbie spraw ubezpieczeniowych.


Istnieje wiele rodzajów polis medycznych, z których najpopularniejsze to:

 • z podstawową powłoką;
 • z pełnym ubezpieczeniem i dopłatą już od czwartej wizyty u specjalisty;
 • z pełnym ubezpieczeniem i dopłatą od siódmej wizyty u specjalisty;
 • z pełnym zasięgiem i bez dodatkowej opłaty za wizytę u specjalisty;
 • polityka pełnego pokrycia dla studentów wyjeżdżających na studia w Hiszpanii.
 • W przypadku zakupu nieruchomości i zarejestrowania zezwolenia na pobyt, wymaganym rodzajem polisy jest pełne ubezpieczenie.

Co daje?

Polisa medyczna pełnego ubezpieczenia gwarantuje wysokiej jakości opiekę medyczną na terenie całego kraju bez list oczekujących i ograniczeń wysokości ubezpieczenia. Oznacza to, że wszelka opieka medyczna, od wizyt domowych i porad specjalistycznych po kosztowną diagnostykę, operację i leczenie onkologiczne w najlepszych specjalistycznych klinikach, będzie świadczona terminowo iw pełni opłacana przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Polityka medyczna nie jest powiązana z konkretną kliniką. Ubezpieczony może więc skorzystać z usług jednego z najlepszych szpitali do wyboru. Ubezpieczeni mogą być zarówno obywatele kraju, jak i cudzoziemcy. Polisa pełnego ubezpieczenia jest bardzo przydatna przy planowaniu ciąży i porodu. Obejmuje hospitalizację w pokoju jednoosobowym, poród i znieczulenie.

W przypadku przeprowadzki i planowania porodu w Hiszpanii ubezpieczenie należy wykupić z wyprzedzeniem – na osiem do dziesięciu miesięcy przed zajściem w ciążę. To znacznie zaoszczędzi pieniądze. Oczywiście możesz ubiegać się o polisę będąc na interesującym stanowisku, ale istnieje ryzyko, że nie zdążysz. W końcu każda polisa dowolnej firmy ubezpieczeniowej ma tak zwany okres oczekiwania.

Jak zarejestrować?

Już dziś możesz obliczyć koszt i wystawić polisę ubezpieczeniową bez wychodzenia z domu. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić wniosek online .

Po wybraniu rodzaju polisy tylko dwa główne wskaźniki wpływają na jej koszt: wiek i obecność złych nawyków. Standardowy miesiąc ubezpieczenia osoby w średnim wieku wynosi 62,90 euro miesięcznie. Po dokonaniu płatności polisa jest natychmiast aktywowana.

Ważne! Ubezpieczone mogą być nawet osoby mieszkające na stałe poza Hiszpanią. Na przykład krewni posiadaczy hiszpańskich zezwoleń na pobyt. W takim przypadku będą mogli otrzymać opiekę medyczną w klinikach w Hiszpanii.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień


Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło